Hakkımızda

HakkımızdaHakkımızda

SEAHORSE Denizcilik ve Mühendislik Tic. Ltd. Şti. , 2006 senesinde denizcilik sektörüne yatırım yapmak isteyen yeni girişimcilere denizcilik yatırımları ve gemi alımı konularında danışmanlık yapma amacıyla kuruldu. Danışmanlığını yaptığı firmaların, gemilerini işletmeye de yardımcı olarak; firmalara deniz yatırımları tavsiyelerinden, gemi alımına, gemi alımından sonraki, gemi belgelerinin tamamlanması, geminin denizde çalışmaya elverişli hale getirilmesi, personel tedariki, teknik ve ticari konularda ( yük operasyonu, brokerlik ) gibi gemi işletmeciliğinin birçok alanında, armatör ve yeni armatör olacaklara hizmet vererek, Türk Denizciliği'nin gelişmesine katkıda bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir.

SEAHORSE Denizcilik ve Mühendislik, bunların yanında P&I, H&M sörveyörlüğü, P&I , H&M dava, hasar danışmanlığı ve Panama Shipping Registrar Inc. klas / bayrak sertifikalandırma ve sörveyörlüğünü de yapmaktadır. SEAHORSE Denizcilik ve Mühendislik ekibinin 30 seneyi aşan deniz tecrübesini, P&I, H&M, klas ve bayrak devletlerinin güncellenen kurallarıyla birleştirerek en iyi şekilde hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiştir.

SEAHORSE Denizcilik ve Mühendislik, denizcilik sektörünün dışında, çevrenin korunması, havaya verilen sera gazları ve kirletici diğer gazların en aza indirgenmesi ve iklim değişikliğinin önlenmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu konu çerçevesinde, 2011 yılında AR-GE çalışmalarına başlamış ve ilk projesi olan 'Gemilerde Egzoz Gazlarını Temizleme Ünitesi' `ni TÜBİTAK`tan aldığı destek ile beraber 2012 yılının Ağustos ayında başarıyla tamamlamıştır.

SEAHORSE Denizcilik ve Mühendislik, hem çevreye verilen emisyonların en aza indirgenmesi hem de araçlarda yakıt tasarrufu sağlayarak, yakıt fiyatlarında insanlara kolaylık sağlaması amacıyla, İngiliz 'More MPG' firmasıyla, 'Hidrojen Yakıt Sistemleri' konusunda 2013 yılının Şubat ayında distribütörlük anlaşması imzalamış ve 'Türkiye Yetkili Distribütörü' olmuştur.